Templates by BIGtheme NET

Franca tërheq trupat ushtarake nga Iraku për shkak të koronavirusit

Parisi zyrtar do të tërheqë të gjitha trupat e vendosura aktualisht në Irak për momentin për shqetësimet për përhapjen e Covid-19, njoftoi ushtria franceze.

“Franca ka marrë vendimin për t’u riatdhesuar deri në vendim tjetër personelin e saj të vendosur në operacionin Chammal në Irak”, tha Ministria e Forcave të Armatosura të mërkurën, duke shtuar se rreth 100 trupa ishin në vend, dhe se sulmet ajrore kundër Shtetit Islamik (IS, dikur ISIS) do të vazhdojnë.

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*