Templates by BIGtheme NET

Barcelona arrin marrëveshjen e Sao Paulon për talentin brazilian

Barcelona ka arritur një marrëveshje me Sao Paulo përmes së cilës ata kanë mundësinë e parë për të nënshkruar me Gustavo Maia, edhe ose kishin konkurrencë nga Atletiko Madrid dhe Liverpuli.

Braziliani 19-vjeçar është një nga lojtarët me ardhme të ndritur të klubit brazilian, por ende nuk ka bërë debutimin me skuadrën e parë, megjithatë performancat e tij në nivelin e të rinjve kanë tërhequr shumë interes në shërbimet e tij.

“Ai që e pa ishte një skaut nga Barcelona. Ne filluam të bisedonim dhe ekzistonte mundësia që ata të përpiqeshin ta transferonin. Andre Kuri [skauti brazilian i Barcelonës] nuk mori pjesë. Bisedimet ishin drejtpërdrejt me ta”, zbuloi agjenti i Maia, Nilson Moura.

 

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*