Templates by BIGtheme NET

Merret vendimi, shtyhen për vitin që vjen Lojërat Olimpike të Tokios

Lojërat Olimpike të Tokios do zhvillohen nga 23 korriku deri më 8 gusht të vitit 2021.

Vendimi është marrë nga Komiteti Olimpik Ndërkombëtar dhe shkak për këtë është situata e krijuar në mbarë botë lidhur me pandeminë e koronavirusit të ri.

Një vendim i ngjashëm është marrë edhe për Europianin e Futbollit, Euro 2020, që do luhet verën e vitit që vjen.

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*