Vendosni fjalën kyçe....

Allegri pranë firmës me PSG-së

Thomas Tuchel është gjithmonë dhe më larg PSG-së dhe emergjenca koronavirus nuk bën gjë tjetër vetëm sa e shoqëron hap pas hapi te dera e klubit  francez.

Mosmarrëveshjet me yjet e ekipit dhe marrëdhënia jo  të mirë me Leonardo-n, do të shtyjnë t’i thotë lamtumirë PSG-së në fundin e sezonit.

Drejtuesi brazilian, në fakt, ka zgjedhur Massimiliano Allegri-n për  të ardhmen dhe të shkarkojë gjermanin, i cili synonte stolin e Bayern-it, një ëndërr që është shuar nga rinovimi i Flick.

Sipas L’Equipe, nëse nuk do të konfirmohet në drejtim  të kampionëve të Francës, Tuchel do të bëjë një vit pushim, siç ka bërë pas eksperiencës te Borussia Dortmund.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *