Templates by BIGtheme NET

Gjendet i pajetë një 19-vjeçar afër pikës kufitare në Kosovë

Një djalë i ri në Kosovë është gjetur pa shenja jete ditën e djeshme afër Pikës Kufitare Kullë, në Pejë. Sipas policisë në Kosovë, viktima është identifikuar si shtetasi me iniciale B.T., 19-vjeç.

Trupi i të riut është dërguar në morg për të bërë ekspertizën mjeko-ligjore, që do përcaktojë dhe shkakun e vdekjes së tij.

“Më datën 01. Maj 2020, Policia është informuar se në Stubicë ( afër Pikës Kufitare Kullë) – Pejë, është një persona pa shenja jete.

Menjëherë njësitet relevante të policisë kanë dalur në vendin e ngjarjes për të bërë këqyrjen e vendit ku ka ndodhur rasti.

Ekipi mjekësor ka konstatuar se viktima B.T. i lindur 2001 m/k/sh, është pa shenja jete.

Hetuesit Rajonal DRP-Pejë në koordinim me prokurorin e shtetit janë duke zhvilluar hetime intensive për të mësuar rrethanat se si ka ardhur deri te rasti i cili është cilësuar si (Hetim i vdekjes).

Me urdhër të prokurorit të shtetit trupi i viktimës dërgohet në IML – Prishtinë për obduksion.”, thuhet në njoftimin e policisë së Kosovës.

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*