Templates by BIGtheme NET

Juventus dhe PSG-ja planifikojnë shkëmbimin e bujshëm

Juventus dhe PSG-ja mund të konkludojnë një shkëmbim të bujshëm gjatë verës.

Calciomerkato.it raporton se skuadrat mendojnë shkëmbimin e Neymar me Dybala, duke u bërë lajmi kryesor i faqeve të sportit.

Duke iu referuar këtij raportimi, braziliani i ka prishur marrëdhëniet me klubin e PSG-së dhe dëshiron me çdo kusht largimin. Për këtë arsye, Paratiçi i ka kërkuar informacion Leonardos për Nejmarin, ndërsa ky i fundit i ka kërkuar përfshirjen e Dibalas në marrëveshje.

Duke pasur parasysh çmimin e lartë që ka secili nga këta lojtarë, vazhdon raportimi, do të ishte e vështirë që të ndodhte një blerje edhe prej krizës së koronavirusit. Ama një shkëmbim do të kënaqte të dy palët.

 

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*