Templates by BIGtheme NET

Finalja e Ligës së Kampionëve 2016, rrëfen gjyqtari: Goli i Ramosit ishte jashtë loje

Gjyqtari anglez, Mark Clattenburg, ka rrëfyer një sekret lidhur me finalen e Ligës së Kampionëve mes Realit të Madridit e Atletikos së Madridit.

“Në fund të pjesës së parë, Reali kaloi në avantazh me anë të mbrojtësit Sergio Ramos, por ai ishte lehtësisht në pozicion jashtë loje. Por këtë gjë e vura re vetëm në pushim të ndeshjes në dhomat e zhveshjes.” – ka thënë Clattenburg.

Rezultati i ndeshjes në kohën e rregullt përfundoi 1-1 dhe pas gjuajtjes së 11-metërshave Reali i Madridit me rezultatin 5-3.

Clattenburg rrëfen se ka debatuar me brazilianin e Realit të Madridit, Pepe, pasi i dha një 11-metërsh Atletikos së Madridit në pjesën e dytë.

“Pepe erdhi të ankohej te unë dhe i thashë që Realit i kisha akorduar një gol në pozicion jashtë loje.” – thotë më tej Clattenburg, shkruan Sportmediaset.

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*