Templates by BIGtheme NET

Rinis Bundesliga, nuk zhgënjen Dortmundi e i bën presion Bajernit

Ashtu siç ishte paralajmëruar më parë Gjermania ka rinisur kampionatin e futbollit. Sot janë luajtur gjashtë ndeshjet e para ndërsa pjesa tjetër do luhen nesër.

Në sfidat e ditës së sotme bie në sy fitorja e Dortmundit me rezultatn 4-0 në derbin ndaj Shalkes ndërsa fitore ka arritur edhe Gladbahu, që ka mposhtur në transfertë Frankfurtin.

Bajerni i Mynihut e luan nesër ndeshjen e tij në fushën e Union Berlinit.

Bavarezët kryesojnë renditjen me një pikë më shumë se Dortmundi dhe është favoriti kryesor për titullin edhe pse deri në fund ka edhe shumë ndeshje për t’u luajtur.

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*