Templates by BIGtheme NET

156 viktima dhe 642 raste të reja me koronavirusi në Itali në 24 orët e fundit

156 pacientë të infektuar me koronavirus kanë ndërruar jetë në 24 orët e fundit, raportojnë autoritetet e atjeshme.

Numri i përgjithshëm i viktima ka arritur në 32 486 e numri i personave të infektuar me Covid 19 në 228 006.

Sot u regjistruan 642 raste të reja, shumica prej të cilëve kontakte me persona të tjerë të infektuar.

Ndërkohë autoritetet shëndetësore kanë raportuar për më shumë se dy mijë persona që e kanë fituar betejën me koronavirusin.

Aktualisht Italia numëron 60 mijë e 960 raste aktive në të gjithë vendin.

Kurba aktualisht mund të konsiderohet e qëndrushme dhe nuk ka vatra të reja të shpërthimit të virusit.

 

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*