Templates by BIGtheme NET

Ndryshon “Facebook”, çfarë sjell të re për përdoruesit

Faccebook ka krijuar Messenger Rooms dhe tani është i disponueshëm dhe i gatshëm të konkurrojë me shërbime si Zoom, Skype, Google Meet dhe Microsoft Teams, pasi gjatë kësaj kohe përdorimi i këtyre aplikacoioneve ka qenë tepër i nevojshëm.

Ju mund të krijoni një videochat përmes Facebook ose aplikacionit Messenger dhe të ftoni deri në 50 persona të bashkohen me një thirrje video – edhe nëse ata nuk kanë një llogari në Facebook.

Në këtë shërbim të ri të Messenger nuk ka kufizime kohore gjatë një thirrje.

Messenger Room në Facebook filloi përdorimin në disa vende në fillim të majit, përpara se të zgjerohej globalisht javën e kaluar.

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*