Templates by BIGtheme NET

Bayern Munich fiton ndaj Borusia Dortmund

Derbi i gjermanisë mes Borusia Dortmund dhe Bayern Munich përfundoi me fitoren e miqve të cilët konsolidojnë pozitat në krye të tabelës.

Mjaftoi një gol i Kimmich, në minutën e 43’ i cili i dha fitoren bavarezëve.

Me këtë fitore, Bayern shkoi 4 pikë larg Borusias, dhe është më pranë titullit kampion.

 

 

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*