Templates by BIGtheme NET

Greqia hap kufijtë për 29 vende për turizëm, në listë edhe Shqipëria

Greqia do të hapë kufijtë me qëllime turizmi për 29 vende nga 15 qershori.

Në këtë listë të përpiluar nga Ministria e Turizmit të vendit fqinj, ku bën pjesë edhe Shqipëria, përfshin vende nga Ballkani, Europa Qëndrore, Skandinavia, Australia por edhe Kina dhe Japonia.

Ministria e Turizmit e Greqisë është si vijon: Shqipëria, Australia, Austri, Maqedonia Veriore, Bullgaria, Gjermania, Danimarka, Zvicra, Estonia, Japonia, Izraeli, Kina, Kroacia, Qipro, Leros Libani, Lituania, Malta, Mali i Zi, Zelanda e Re, Norvegjia, Koreja e Jugut, Hungaria, Rumania, Serbia, Sllovakia, Sllovenia, Republika Çeke, Finlanda.

Vizitorët nga këto vende do të ekzaminohen, ndërsa për të gjithë të tjerët rregullat ekzistuese ende zbatohen.

Lista, e cila do të zgjerohet duke filluar nga 1 korriku, do të shpallet me kohë. Në çdo rast, monitorimi dhe vlerësimi epidemiologjik do të jetë i vazhdueshëm, siç theksohet nga Ministria e Turizmit e Greqisë.

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*