Templates by BIGtheme NET

Shkëndija e Tetovës largon Ernest Gjokën

Shkëndija e Tetovës ka larguar nga drejtimi i ekipit trajnerin shqiptar Ernest Gjoka.

Ekipi tetovar nuk arriti të mbronte titullin kampion nën urdhrat e Gjokës, ndonëse ishte skuadra më e mirë në Maqedoninë e Veriut dhe për këtë arsye drejtuesit vendosën të mos ia rinovojnë kontratën.

Gjoka largohet kështu nga Shkëndija, ku nënshkroi vjeshtën e kaluar dhe vendin e tij pritet ta zerë një tjetër shqiptar.

Mediat maqedonase, por edhe burime nga klubi bëjnë me dije se një zëvendësues për stolin mund të jetë Ilir Daja, i cili aktualisht trajnon Skënderbeun. Asgjë nuk është zyrtare dhe zhvillime të tjera pritet të ketë në ditët në vijim.

 

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*