Templates by BIGtheme NET

Milani mposht Romën, mban gjallë shpresën për një vend në Evropë

Milani ka mposhtur pasditen e sotme në San Siro, Romën me rezultatin 2-0.

Golat për “kuq e zinjtë” në San Siron bosh, u shënuan nga Rebiç në minutën e 76 dhe Calhanoglu në minutën e 89 nga pika e bardhë e penalltisë.

Milani ndodhet në vendin e 7 me pikë të barabarta me Napolin e vendit të 6 por me një ndeshje më shumë.

Vendi i 6 do të thotë një vend në kupat e Europës ku dara duket se do jetë me napoletanët.

Ndërkohë Juventus vazhdon të kryesojë Seria A që ndiqet nga Lazio me  pikë më pak.

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*