Templates by BIGtheme NET

Haradinaj tregon pse nuk u takua me Ramën: Paditësi nuk mund të takohet me të paditurin

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka treguar se pse nuk do takohet me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama.

Haradinaj ndër të tjera tha se ka pasur interesim nga ana e Ramës për t’u takuar, por që s’ishte e njëjta gjë edhe nga ana e tij, ndërsa ironizoi me kryeministrin shqiptar, duke thëne se nuk mund të takohet me atë që e ka paditur.

Është e pamundur me u takua i padituri me paditësin. Kjo s’ka kurrfarë logjike. Nuk ndihem mirë që si i paditur të takohem me askënd e as me zotin Edi Rama”-tha ish-kryeministri në RTV Dukagjini.

Rama ka bërë padi ndaj Haradinajt për shpifje, në lidhje me deklaratën e këtij të fundit i cili kishte akuzuar kryeministrin shqiptar se kishte lidhje me idenë e shkëmbimit të territoreve mes Kosovës dhe Serbisë.

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*