Templates by BIGtheme NET

Ulet numri i viktimave nga koronavirusi në Itali, 6 të vdekur dhe 126 raste të reja

Italia sot ka raportuar numrin më të ulët të viktimave Covid-19, i regjistruar që prej datës 1 mars 2020.

Në 24 orët e fundit Italia regjistron 6 viktima Covid-19 e 126 të infektuar me shumë se dje.

Prej tyre 78 të infektuar janë regjistruar në rajonin e Lombardisë, ndërsa në 9 rajone te tjera italiane janë regjistruar 0 raste pozitive më 24 orët e fundit.

Numri i personave aktivë pozitivë është reduktuar në 16 496.

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*