Templates by BIGtheme NET

2 viktima dhe 59 raste të reja me koronavirus në Malin e Zi

Konfirmohen 59 raste të reja me koronavirus në Malin e Zi. Ndërkohë raportohet se dy persona kanë ndërruar jetë.

Lajmi është bërë i ditur nga Instituti i Shëndetit Publik. Që nga fillimi i qershorit, numri i përgjithshëm i rasteve të regjistruara është 695 dhe 10 vdekje, ndërsa 680 raste aktualisht janë aktive, raportojnë mediat në Podgoricë.

Në 24 orët e fundit janë testuar 565 mostra, dhe shumica e pacientëve të ri ishin nga Podgorica.

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*