Templates by BIGtheme NET

De Biasi rikthehet si trajner, emërohet “timoner” i Azerbajxhanit

Ish-trajneri i kombëtares shqiptare të futbollit, De Biasi, është emëruar trajner i Azerbajxhanit. Italiani arriti të kualifikonte Shqipërinë në Euro 2018, një arritje historike për kombëtaren kuqezi.

64-vjeçari do drejtojë ekipin azerbajxhanas që duhet thënë ka shumë vite që paraqitet dobët dhe është shumë larg kualifikimit në një kompeticion madhor.

Presidenti i FSHF-së, Duka, e ka uruar de Biasin në këtë mision të ri tijin.

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*