Templates by BIGtheme NET

Kalendarit të Formula 1 i shtohen edhe dy gara për sezonin e ri

Kalendarit të Kampionatit Botëror të Formula 1 për sezonin 2020 i janë shtuar edhe garat e Italisë dhe Rusisë.

Në njoftimin e Formula 1, Çmimi i Madh i Toskanës do të zhvillohet më 11-13 shtator ndërsa i Rusisë më 25-27 shtator.

Sezoni 2020 për shkak të pandemisë së koronavirusit të ri (COVID-19) filloi më 5 korrik. Garën e parë në Austri e kishte fituar piloti finlandez i Mercedes-it, Valtteri Bottas.

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*