Templates by BIGtheme NET

Laçi fiton dhe forcon pozitat për vendin e tretë

Laçi ka marrë një fitore të rëndësishme edhe pse të lehtë ndaj Flamurtarit me rezultatin 3-1.

Me këtë tre pikësh, laçjanët janë ngjitur në vendin e tretë në renditje duke forcuar pozitat për sa i përket një vendi në renditje që do i mundësonte pjesëmarrjen në Ligën e Europës.

Kur nga fundi kanë mbetur edhe tre javë, Laçi i ka të gjitha mundësitë për këtë.

Sot luhen edhe ndeshjet Kukësi-Teuta e Skënderbeu-Vllaznia me kuksianët që kanë një mundësi të artë që të ngushtojnë largësinë nga kreu.

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*