Templates by BIGtheme NET

Icardi tregon ëndrrën: Koha të fitojmë Champions-in, prandaj erdha te PSG-ja

Sulmuesi argjentinas i PSG-së, Icardi, ka deklaruar se ka ardhur në Paris për të fituar Ligën e Kampionëve.

Në një intervistë për France Football ai ka rrëfyer dëshirën e tij të madhe për të ngritur lart trofeun e rëndësishëm.

“Jemi vetëm tre ndeshje larg dhe ky është objektivi për të cilin klubi ka vite që investon. Duam finalen e madhe dhe nëse Zoti do, duam ta fitojmë këtë trofe. Nuk presim mision të lehtë por jemi të përgatitur ta bëjmë si duhet punën tonë deri në fund.” – thotë Icardi.

Ky i fundit ka shkuar te PSG-ja në formë huazimi nga Interi por në maj të këtij viti, klubi italian dhe ai francez arritën një marrëveshje për transferimin përfundimtar të lojtarit në Paris deri në vitin 2024.

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*