Templates by BIGtheme NET

Maqedonia shton numrin e testimeve, gjen 188 raste të reja, 5 viktima në 24 orë

Në Maqedoninë e Veriut ditën e sotme ka kryer një numër të lartë testimesh prej rreth 2 mijë të tilla në 24 orët e fundit.

Nga testimet 188 raste kanë dalë pozitivë me Sars-Cov 2 kurse 5 pacientë kanë humbur jetën së fundmi.

Në 24 orët e fundit më shumë raste kishte Shkup 44, ndjekur nga Tetova me 24 dhe Kumanova me 21. Po ashtu edhe një tjetër qytet shqiptar si Struga kishte 21 raste të reja me COVID-19.

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*