Templates by BIGtheme NET

Tirana ngre kupën, kampione e Superligës pas 11 vitesh (Video)

Ishte viti 2009 kur për herë të fundit ngrite kupën e kampionit të Superligës Tirana.

Dhe pas 11 vitesh në 100 vjetorin e krijimit të klubit kryeqytetas, bardh e blutë ngrenë sërish titullin.

Edhe pse e filluan në një formë jo të mirë sezonin, kryeqytetasit arritën që rrugës të rikuperonin pikët e humbura drejt objektivit për të cilin ishin nisur që prej fillimit.

Festa e titullit kampion për Tiranën u bë në rrethana të pazakonta për shkak të mos-lejtimit të tifozëve nga frika e mos përhapjes së epidemisë.

Kupa iu dorëzua futbollistëve të Tiranës nga presidenti i Republikës Ilir Meta në Air Albania Stadium.

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*