Templates by BIGtheme NET

Humb jetën për shkak të koronavirusit, ish-kandidati republikan për president

Ndërron jetë për shkak të koronavirusit, ish-kandidati për president Herman Cain, i cili kryesoi për pak kohë garën partiake për zgjedhjet presidenciale të vitit 2012.

Ai ishte dhe CEO-ja i zinxhirit të njohur picave në SHBA.

Në moshën 74-vjeçare, Kain ishte shtruar në spital për shkak se kishte shfaqur simptoma të koronavirusit në fillim të këtij muaji.

“Herman Cain – shefi ynë, miku ynë, si baba për kaq shumë prej nesh – ka ndërruar jetë”, – thuhet në një mesazh të postuar në faqen e tij zyrtare.

Në vitin 2006, Kain i kishte mbijetuar kancerit të zorrës së trashë. Kain u shfaq pa maskë në një tubim të mbajtur nga Presidenti Donald Trump në Tulsa, Oklahoma, më 20 qershor.

Ai u pranua në spital me koronavirus më 1 korrik, megjithëse është e paqartë kur ose ku e kapi infeksionin pasi pretendon se në të njëjtën kohë, ka bërë dhe disa udhëtime.

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*