Templates by BIGtheme NET

Protestuesit “paqësorë” në Portland djegin Biblën e flamurin amerikan (Videot)

Demonstruesit në Portland dogjën Bibla dhe flamuj të SHBA-së në një protestë të zhvilluar në fundjavë.

Një ditë më parë, protestuesit mbështollën kokën e një derri me veshje policie, megjithëse ata ende pretendojnë se lëvizja e tyre është paqësore.

Pamjet e publikuara nga agjencia Ruptly e RT tregojnë një grup protestuesish të premten mbrëma të mbledhura rreth një Bible të djegur, me disa individë që tallen me duart e tyre rreth zjarrit. Të qeshura dhe britma ‘Pirdhu Trump’ mund të dëgjohen në sfond.

Flamujt e SHBA-së u dogjën gjithashtu nga protestuesit, të cilët shiheshin duke zhurmuar rreth zjarrit dhe duke bërë fotografi.

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*