Templates by BIGtheme NET

Tragjedi në futbollin meksikan, dy lojtare femra vriten nga rrufeja

Një ndeshje futbolli në ligën e femrave në Meksikë përfundoi në tragjedi pasi dy lojtarë u vranë nga rrufeja, ndërsa tre të tjera kërkuan trajtim për djegie të rënda dhe lëndime të tjera.

Ndeshja që u zhvillua në Tlahuac, u ndërpre nga reshjet e mëdha të shiut pas pjesës së parë.

Lojtaret u urdhëruan të linin fushën, por pesë futbollistë u kthyen për të tërhequr topin. Në mënyrë tragjike, rrufeja goditi fushën.

Pesë gratë u dërguan menjëherë në një spital aty pranë, ku dy prej tyre vdiqën. Tre të tjerët pësuan djegie të shkallës së dytë.

Liga e futbollit meksikan e grave sapo filloi pas një pushimi të gjatë për shkak të pandemisë COVID-19, me ndeshjet çerekfinale në të gjithë vendin.

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*