Templates by BIGtheme NET

Shpërthejnë disa vatra zjarri në vend, digjen sipërfaqe të mëdha pyjore (Video)

Flakë të mëdha kanë përfshirë një pyll në zonën e Rrjollës në Velipojë. Flakët vijojnë të djegin sipërfaqe të mëdha pyjore e siç duket në pamje, ato nuk janë shuar ende.

Ditët e fundit për shkak të temperaturave të larta, shumë pyje në zona të ndryshme të vendit kanë shpërthyer në flakë.

Ditën e sotme flakët përfshinë pyllin e Semanit në Fier si dhe pyjet e Rubikut në Mirditë.

*(Video Credit: Syri)

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*