Templates by BIGtheme NET

Shërohet nga koronavirusi deputeti Eljo Hysko

Shërohet nga koronavirusi, deputeti socialist Eljo Hysko. Lajmi është bërë i ditur nga vëllai i tij, moderatori Turjan Hysko përmes një postimi në Instagram.
Ai ka shkruar: “Nuk ma merrte mendja që do gëzohesha kaq shumë kur të më etiketonin vëllain si ‘Negativ’.”

Eljo Hysko ishte një nga deputetët e Kuvendit të Shqipërisë të cilët u prekën nga COVID-19, dhe qëndronte i izoluar prej disa javësh.

Deputetët e tjerë që kanë rezultuar me koronavirus janë Ralf Gjoni dhe Enver Roshi. Ky i fundit e ka përballuar më keq virusin dhe për shkak të problemeve të rënduara shëndetësore, është dërguar në Turqi për mjekim më të specializuar.

Kujtojmë se përveç këtyre tre deputetëve, në muajt e parë të pandemisë ka qenë infektuar vetëm deputeti Adriatik Alimadhi.

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*