Templates by BIGtheme NET

Basel dhe Wolves kualifikohen për në çerekfinale të Europa League

Basel dhe Wolves janë dy skuadrat e fundit që kualifikohen për në çerekfinale të Europa League.

Basel mundi Eintracht Frankfurt me rezultatin minimal 1-0. Golin për zvicerianët e shënoi Frei në miniutat e fundit të sfidës.

Në takimin tjetër një gol mjaftoi që Wolves të kalojë për në fazën tjetër. Goli u shënua nga Jimenez që në pjesën e parë me penallti duke marrë kualifikimin e rëndësishëm. Për Olimpiacos përfundon këtu aventura në Europë.

 

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*