Templates by BIGtheme NET

Roma “ndërron duar”, shitet te biznesmeni amerikan për 700 milionë dollarë

Miliarderi amerikan Dan Friedkin ka vendosur të blejw klubin italian tw Serisw A, Roma, pwr njw shumw prej 700 milionw dollarwsh, njoftoi klubi roman të enjten.

Roma lëshoi ​​një deklaratë herët në mëngjes të enjten duke konfirmuar se kontratat zyrtare ishin nënshkruar dhe kompania e Friedkin me bazë në Teksas, Friedkin Group kishte pranuar të blinte klubin për një çmim zyrtar prej 591 milionw eurosh.

“Ne mezi presim të mbyllim blerjen sa më shpejt të jetë e mundur dhe të jemi pjesw e familjes sw klubit italian, Roma,” tha Friedkin në një deklaratë në faqen e internetit të klubit.

Presidenti i klubit, James Pallotta, tha se marrëveshja do të përfundonte dhe pronësia do t’i transferohej Friedkin deri në fund të muajit.

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*