Templates by BIGtheme NET

Sevilla mposht Romën dhe kualifikohet për në çerekfinale të Europa League

Sevilla është skuadra e radhës që ka prerë biletën për në çerekfinale të Europa League.

Skuadra e Julen Lopetegui e mposhti Romën në Gjermani me rezultat të pastër 2-0.

Bayer Leverkusen është skuadra tjetër që sonte preu biletën për çerekfinale, pasi e mposhti Rangersin me rezultatin minimal 1-0.

Moussa Diaby shënoi golin e fitores në minutën e 51’.

 

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*