Templates by BIGtheme NET

Man.City eleminon Real Madrid, Juventus fiton por nuk kualifikohet në çerekfinale të Champions

Kanë përfunduar dy sfidat e rifillimit të Ligës së Kampionëve ku janë kualifikuar për më tej Man.City dhe Lyon.

Kështu, qytetarët eliminuan Real Madrid, pas dy fitoreve me rezultatin e përgjithshëm 4-2.

Sfida e sotme përfundoi me rezultatin 2-1, ku golat për ishullorët u shënuan nga Sterling dhe Gabriel Jesus dhe Benzema për “madrilenët”.

Në sfidën tjetër Juuventusit nuk i mjaftoi fitorja e sotme përballë Lyonit 2-1 pasi rezultati i përgjithshëm 2-2 favorizon francezët për shkak të golit në fushën kundërshtare.

Për Juentus shënoi Ronaldo dopjetë ndërsa Depay shëno për Lyon që mjaftoi për të marrë kualifikimin.

Sfidat u luajtën në Portugali për shkak të masave të marra për pandeminë e shkaktuar nga koronavirusi u zhvilluan në kufizimin pa spektatorë.

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*