Templates by BIGtheme NET

Liverpool blen në Olimpiacos mbrojtësin e talentuar grek

Liverpool ka transferuar nga Olimpiacos mbrojtësin Kostas Tsimikas.

Transferimi i ish-lojtarit të Olympiacos, u spekulua ditë më parë dhe klubi nga ‘Anfield’ konfirmoi ardhjen e tij në mbrëmje.

Tsimikas bëri debutimin e tij për klubin nga Athina në vitin 2015 dhe luajti 86 ndeshje në të gjitha garat.

Ai luajti më shumë se gjysmën e këtyre ndeshjeve sezonin e kaluar kur tërhoqi vëmendjen.

“Jam shumë i lumtur dhe krenar që kam ardhur në Liverpool. Ky është klubi më i madh në botë. Është një nder i madh për mua dhe unë do të bëj çmos”, tha Tsimikas për faqen zyrtare të Liverpoolit.

Futbollisti grek ka intensifikuar konkurrencën në pozicionin e mbrojtësit të majtë, ku luan Andy Robertson.

 

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*