Templates by BIGtheme NET

Sevilla dhe Shakhtar Donetsk kalojnë në gjysmëfinale të Ligës së Evropës

Shakhtar Donetsk ka mundur me rezultatin 4-1 Basel dhe ka kaluar për në gjysmë finale të Ligës së Evropës.

Golat për ukrainasit u shënuan nga Moraes, Taison, Alan Patric dhe Dodo ndërsa për Basel shënoi Wolsfvinkel golin e vetëm

Kështu Shakhtar do gjejë në gjysmëfinale Interin të kulaifikuar ditën e djeshme.

Në sfidën tjetër Sevillas i mjaftoi goli i Ocampos ndaj Wolves duke shkuar më tej. Spanjollët do gjejnë një tjetër skuadër angleze në gjysmëfinale ku do përballen me Man.United.

Sfidat për Ligën e Evropës luhen në Gjermani dhe me një takim ndryshe nga rregullat e mëprashme kjo për shkak të pandemisë së shpërthyer që prej marsit.

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*