Templates by BIGtheme NET

Mbape drithëron PSG-në, kërkon largimin nga ekipi

Pas zhurmës së bërë nga argjentinasi Mesi që kërkoi largimin e bujshëm nga Barcelona në merkaton e verës, një tjetër talent i madh i futbollit kërkon largimin nga ekipi i tij.

Bëhet fjalë për francezin e PSG-së, Mbape, i cili thuhet se ka kërkuar largimin nga Parisi verën e ardhshme.

21-vjeçari është një nga lojtarët më të rëndësishëm të ekipit francez dhe është lojtari i dytë më i shtrenjë në historinë e futbollit me një transferim që i kushtoi PSG-së, 211 milionë dollarë.

Megjithatë kjo shifër mund të thyhet në rast se Mbape largohet verën e ardhshme. Drejtuesit e klubit kanë lënë të kuptohet se nuk kanë ndërmend që ta lënë të largohet talentin ndërsa i kanë bërë ofertë për të rinovuar kontratën që skadon në vitin 2022.

Klubet e interesuara për sulmuesin janë Reali i Madridit, Liverpuli e Mançester Siti.

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*