Templates by BIGtheme NET

Chelsea e nis me këmbën e mbarë Premierligën, fiton ndaj Brighton

Chelsea e ka mposhtur 3-1 skuadrën e Brighton, për ta nisur me fitore sezonin e ri në Premierligë.

Në një ndeshje ku debutuan disa nga ardhjet e reja, si Timo Werner dhe Kai Havertz, që startuan – dominoi Chelsea, duke bërë paraqitje pozitive.

Frank Lampard ka ndërtuar një ekip garues dhe mori fitore 3-1 që në xhiron e parë.

Ai shënoi për 1-0 në minutën e 23’ nga pika e bardhë, penallti e fituar nga blerja e re, Timo Werner.

Në pjesën e dytë u shënuan edhe tre gola.

Fillimisht Brighton e ka barazuar në 1-1 rezultatin kundër Chelseas.

Në Minutën e 54’, Leandro Trossard goditi fort me të majtën nga distanca, duke përfituar edhe nga një intervenim jo i mirë i Kepas, për të shënuar për 1-1.

Por, vetëm dy minuta më pas, Reece James me një gol shumë të bukur riktheu epërsinë për Blutë e Londrës.

Derisa për rezultat përfundimtar 3-1 shënoi në minutën e 67’ Kurt Zouma.

 

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*