Templates by BIGtheme NET

Juventusi përqendrohet në blerjen e Dzekos, pista Suarez duket e dështuar

Juventus mund të shpejtojë ecurinë për nënshkrimin e sulmuesit të Romës, Edin Dzeko, pasi që transferimi i Luis Suarez nga Bracelona duket se ka dështuar.

Tuttomercatoëeb ka treguar komplikimet që ka uruguaiani me pasaportën,  rreziqe që mund të marrin më gjatë se 5 tetori, kur edhe përfundon afati i tanishëm i merkatos.

RAC 1 ka konfirmuar që uruguaiani nuk do të mund të merr pasaportën italiane me kohë dhe Juventus nuk do të mund ta regjistrojë jug-amerikanin si një lojtar të BE-së për ndeshjet e Ligës së Kampionëve.

Trajneri Andrea Pirlo dëshiron të këtë një sulmues të ri sa më shpejt që është e mundur kështu që ka shpejtuar transferimin e boshnjakut, Dzeko në Allianz Stadium.

Mirëpo, bardhezinjtë, sipas La Repubblica, duhet të presin deri pas 29 shtatorit, dy ditë pas ndeshjes kundër Romës në ligë për ta marrë atë.

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*