Templates by BIGtheme NET

Netanyahu letër Hotit: Fillim i një epoke të re nga e cila do përfitojnë popujt e dy vendeve

Kryeministri i Izraelit, Netanyahu, i ka shkruar sot një letër homologut të tij në Kosovë, Hoti.

Ai thekson se i zgjat dorën e miqësisë popullit të Kosovës dhe se zhvillimet e fundit mes dy vendeve mund të jenë fillimi i një epoke të re nga e cila do përfitojnë popujt e dy vendeve.

Shefi i qeverisë izraelite shton më tej se dy vendet mund të arrijnë shumë duke punuar së bashku duke shpresuar.

“Në këtë Vit të Ri, e zgjat dorën time të miqësisë për popullin e Kosovës. Zhvillimet e fundit mes Izraelit dhe Kosovës mund të jetë një fillim i një epoke të re nga e cila do të përfitojnë popujt e dy vendeve. Jam optimist se mund të arrijmë aq shumë duke punuar së bashku dhe është shpresa ime e sinqertë se do ta shohim këtë të realizohet. E vlerësoj thellësisht angazhimin e vazhdueshëm të komunitetit hebraik në Kosovë për të na bërë më afër.” – thuhet në letër.

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*