Templates by BIGtheme NET

Reshjet e para të vjeshtës përmbytin rrugët e Lushnjës dhe Lezhës

Shirat e para të vjeshtës kanë sjellë probleme me rrugët në qytetet shqiptare.

Kështu, në Lezhë disa minuta shi vjeshte kanë sjellë përmbytje të rrugëve nga blloku 11 janari deri në lagjen Besëlidhja.

Edhe në Lushnjë dendësia e reshjeve ka sjellë përmbytje në rrugët e qytetit duke shkaktuar probleme në qarkullimin e qytetarëve dhe makinave.

Shkak janë bërë mbushja e kolektorëve të kullimit në qytet.

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*