Templates by BIGtheme NET

Ministria nxjerr urdhrin: Universitetet nisin mësimin më 2 nëntor

Ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinisë ka nxjerrë urdhrin për nisjen e vitit akademik për në Universitet.

MASR ka caktuar datën 2 nëntor për nisjen e leksioneve në universitet në vend. 

Urdhri është firmosur nga Ministrja Evis Kushi.

Prej fillimit të pandemisë u ndalua dhe zhvillimi i mësimit në auditore, duke kaluar në formën online.

Për këtë vit akadamik, ka një shtyrje të periudhës së fillimit, pasi në të kaluar ka filluar në muajin tetor. 

 

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*