Templates by BIGtheme NET

Tottenham mund Chelsean dhe kalon në çerekfinale të kupës Carabao

Gjelat kanë arritur të fitojnë vetëm pas penalltive ndaj Chelseas në 1/8 e kupës Carabao.

90 minutat përfunduan në barazim 1-1 dhe sfida kaloi në shtesë.

Goli për “blutë” e Londrës u shënua nga Timo Ëerner ndërsa Lamela barazoi në minutën e 83.

Nga pika e bardhë e penalltive Chelsea doli e mposhtur duke i dhënë çerekfinalen Tottenham.

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*