Templates by BIGtheme NET

Po punonte për ndërtimin e Rrugës së Arbrit, humb jetën punëtori 53-vjeçar

Një aksident i rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm, gjatë punimeve për ndërtimin e Rrugës së Arbrit.

Një punëtor 53 vjeçar ka gjetur vdekjen teksa punonte për Rrugën e Arbrit.

Sipas policisë, punonjësi Astrit Alla, ishte duke punuar me një automjet të rëndë vinç për ndërtimin e një prej urave në zonën e Klosit.

“Rreth orës 09.40, në rrugën e Arbrit, shtetasi A. A., rreth 53 vjeç, duke punuar me një automjet të rëndë (vinç) në urën e fshatit Fshat, Klos, është aksidentuar dhe për pasojë ka humbur jetën.“- thuhet në njoftimin e policisë.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe vijon hetimi për zbardhjen e shkaqeve të ngjarjes.

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*