Vendosni fjalën kyçe....

Sot votohen kandidatët e PD-së në Fier, lista me emrat

Anëtarësia e PD-së në qarkun e Fierit ka nisur sot të votojë kandidatët e propozuar për deputetë për zgjedhjet e ardhshme parlamentare të 25 prillit.

Me parimin një antar një votë ta do të votohen 22 emrat të propozuar në bllok, ose do të kontestohet ndonjë prej tyre.

Procesi i votimit ka filluar prej orës 10:00 dhe do të zgjasë deri në orën 18:00 pranë zyrave të degëve përkatëse.
Në listën e mëposhtme, bien në sy dy emrat nga mjekësia: Roel Zoga, mjek neurolog dhe kardiologu Viktor Gjini.

Në këtë listë, vihet re mungesa e dy emrave të njohur të PD-së, siç është ish-deputeti dhe ish-ministri i Drejtësisë Enkelejd Alibeaj, si dhe ish-ministri Genc Pollo.
Megjithatë kjo nuk do të thotë domosdoshmërisht lënie jashtë lsitës, pasi mund të garojnë në një tjetër qark.

Kandidatët:

1. Alban Zhapaj

2. Alketa Lugaj

3. Amarda Shanaj

4. Anisa Zakaj

5. Arbër Gurguri

6. Ardian Fero

7. Aurora Koroveshi

8. Dritan Petova

9. Edmond Plaka

10. Endri Japuaj

11. Enkeleda Veliu

12. Ibrahim Morina

13. Ilir Bele

14. Ledio Kastrati

15. Leonard Feleqi

16. Lorenc Hoxha

17. Luan Baçi

18. Luljeta Seiko

19. Neshet Driza

20. Roel Zoga

21. Suzana Numani

22. Viktor Gjini

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *