Vendosni fjalën kyçe....

Kosova barazon me Greqinë, Italia ndahet në paqe me Holandën

Kanë përfunduar të gjitha sfidat e për Ligën e Kombeve të luajtura ditën e sotme.

Kosova ka barazuar në një sfidë delikate ndaj Greqisë. Shpëtimtari i përfaqësueses së Kosovës ka qenë portieri cili ka pritur një penallti të akorduar për grekët.

Një sfidë e fortë ka qenë edhe ajo mes Italisë dhe Hollandës që ka përfunduar në barazim 1-1. Goli për azurrët është shënuar nga Pellegrini ndërsa për tulipanët barazoi van de Beek.

Rezultatet: