Templates by BIGtheme NET

Vjosa Osmani konfirmon krijimin e partisë së re

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani e ka konfirmuar krijimin e një partie të re të drejtuar nga ajo.

Ajo është shprehur se ekipi i saj do të përbëhet nga emra me intergitet të cilët sipas saj nuk i shohim shpesh në TV.

Osmani ka thënë se partia e saj ka synime të shumta por e para është sfida e çkapjes së shtetit , problemet e papunësisë e arsimit.

Osmani është përjashtuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës, pas kritikave të saj publike ndaj partisë së saj dhe pasi nuk e votoi qeverinë e udhëhequr nga LDK-ja.

 

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*