Templates by BIGtheme NET

Rama: Gripi spanjoll vrau 500 milionë vetë, Facebook-u ia klasifikon si informacion të rremë

Kryeministri Edi Rama në postimin e të enjtes për të lajmëruar mbajtjen e maskave me detyrim shpërndau disa foto të vjetra të personave me maska.

Rama në postim jepte informacione edhe mbi pandeminë e ndodhur në vitin1918 nga gripi spanjolli por Facebook ia ka klasifikuar si informacion të rremë.

Një ndër politikat e Facebook është se në se evidenton që një postim në rrjetin e tij social ka informacion të rremë e klasifikon si të tillë dhe e bën publike për të gjithë.  

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*