Templates by BIGtheme NET

Ronaldo i përgjigjet ministrit italian: Nuk e theva protokollin

Cristiano Ronaldo ndodhet prej disa ditësh në izolim në shtëpinë e tij në Torino, pasi zbuloi se ishte infektuar me koronavirus.

Ylli i portugez rezultoi pozitiv kur ishte në grumbullim me kombëtaren portugeze, pikërisht ditën e ndeshjes kundër Suedisë.

Mirëpo ministri italian i Sporteve Vincenzo Spadafora, nuk e pëlqeu transferimin e tij nga Portugalia në Itali.

Spadafora e akuzoi Ronaldon se kishte shkelur protokollin e COVID-19 duke u kthyer në Itali ndërkohë që është i infektuar.

Por Ronaldo pretendon se nuk ka thyer asnjë rregull.

“Janë të gjitha gënjeshtra, kam bërë gjithçka sipas protokollit të COVID-19. Unë dhe skuadra ime kemi marrë të gjitha përgjegjësitë për t’i bërë gjërat sic duhet. Kam ndërgjegjen e qetë”-tha Ronaldo gjatë një videoje live në Instagram.

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*