Vendosni fjalën kyçe....

14 viktima dhe 870 raste të reja lidhur me Covid-19 në Maqedoninë e Veriut


Në Maqedoninë e Veriut janë rritur ndjeshëm numri i rasteve të reja dhe viktimave si pasojë e Covid-19.

Ministria e Shëndetësisë njoftoi se në 24 orët e fundit u regjistruan 870 raste të reja me koronavirus.

Kështu numri i të të infektuarve që nga fillimi i pandemisë llogaritet 28,697.

Në të njëjtën kohë, u njoftua se 14 pacientë kishin ndërruar jetë, duke e çuar numrin e përgjithshëm të viktimave në 963.


Rregjistrohu
Më njofto
guest
0 Komente
Reagimet
Shikoni të gjitha komentet