Templates by BIGtheme NET

Sfida ndaj Kazakhstanit, publikohet formacioni i kuq e zinjve

Në orën 18:00 kombëtarja e Shqipërisë do luajë përballë Kazakhistanit për llogari të Ligës së Kombeve.

Para sfidës janë publikuar edhe formacionet me të cilat do luajnë kuq e zinjtë përballë kazakëve në një takim ku tre piëkshi është vendimtar për të arritur objektivat.

Trajneri Edi Reja ka projektuar nëj skemë sulmuese me formacion 3-4-1-2

Në portë nga minuta e parë do luajë, Berisha ndërsa në mbrojtje do luajë Ismajli, Veseli dhe Xhimshiti.

Në mesfushë, Reja ka rikthyer Memushajn, ndërsa ka futur edhe Hysajn. Në qendër të saj do luajë Abrashi dhe i riu Kallaku.

Para dyshes sulmuese Uzuni-Manaj do luajë Çikalleshi.

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*