Templates by BIGtheme NET

Shqipëria fiton ndaj Kazakistanit

Kuq e zinjtë kanë fituar sfidën e rëndësishme ndaj Kazakistanit për Ligën e Kombeve.

Lojtarët e drejtuar nga Edi Reja fituan me rezultatin 3-1.

Pjesa e parë përfundoi me rezultatin 2-1 me gola të Cikalleshit dhe Ismajlit.

Ndërsa në pjesën e dytë pas një penalltie të fituar nga Abrashi, Manaj nuk gaboi nga pika e bardhë.

Në sfidën tjetër mbas 3 ditësh luhet për vendin e parë përballë Bjellorusisë që mbajnë vendin e parë me 10 pikë në grup, ndërsa kuq e zinjtë mbajnë vendin e dytë me 8 pikë.

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*